Rekrutacja w czasie kwarantanny

Obecna sytuacja, w jakiej znalazł się praktycznie cały świat, spowodowała, że wszystko się zatrzymało. Wiele biznesów wstrzymało swoją działalność, zamknęły się punkty usługowe, a firmy i przedsiębiorstwa oddelegowały swoich pracowników w tryb pracy zdalnej (oczywiście, jeśli charakter ich obowiązków na to pozwalał).

Oczy i uszy wszystkich zwrócone są w tej chwili w stronę wiadomości, statystyk oraz oświadczeń dotyczących stanu epidemiologicznego. Nie oznacza to jednak, że życie całkowicie przestało się toczyć. Także to biznesowe. Chociaż bieg spraw i wszelkich procesów jest dużo wolniejszy, to wszyscy – zarówno pracownicy, jak i pracodawcy – muszą myśleć o przetrwaniu na rynku. Nie tylko w kategorii liczenia strat, ale również rozwiązań, szans, a przede wszystkim planów. Całkowite odwołanie, czasowe wstrzymanie bądź przesunięcie w czasie pewnych decyzji biznesowych nie oznacza jednak, że pracodawcy całkowicie zrezygnowali z procesów rekrutacyjnych i poszukiwań pracowników.  Branża rekrutacyjna, idąca z duchem czasów i nowoczesnych technologii, już dawno korzysta z tego typu rozwiązań, a obecnie doskonale radzi sobie z prowadzeniem procesów online. Od wielu lat bowiem na porządku dziennym są wywiady telefoniczne z kandydatami, poprzez komunikatory czy też narzędzia do tele- i wideokonferencji. Teraz te media są wręcz idealnym rozwiązaniem, by ograniczyć bezpośrednie kontakty międzyludzkie, ale także by całkowicie nie rezygnować z prowadzenia działalności, komunikacji czy podejmowania decyzji w biznesie.

Wiadomym jest, że branża piłkarska rządzi się swoimi prawami. Wstrzymanie rozgrywek piłkarskich oznacza także zastój w firmach współpracujących i uzależnionych niejako od klubów piłkarskich i samych rozgrywek właśnie.  Mowa tu o firmach analitycznych, mediach sportowych, firmach bukmacherskich, ośrodkach sportowych, agencjach menedżerskich czy choćby producentach odzieży i sprzętu sportowego. Każdy z  tych podmiotów, od klubów piłkarskich poczynając, musi mieć zaplanowaną strategię na moment, w którym wszystko zacznie wracać do normy. Nikt bowiem nie chce i nie może pozwolić sobie na bankructwo.

Sytuacja, w której jesteśmy, zmusza nas do pozostania w domach. Wielu z nas ma obecnie więcej czasu, który stara się jakoś mądrze zagospodarować. Warto więc poświęcić go między innymi na zapoznanie się dogłębne z naszym portalem, jego ofertą i funkcjonalnościami. W tym celu odsyłamy Was do zakładki  O NAS. To także dobry moment, by nadrobić zaległości i zapoznać się z szeregiem treści, jakie publikujemy w naszych mediach społecznościowych.

Jesteśmy obecni w następujących portalach:

Warto ten wolniejszy czas poświęcić na dokładne uzupełnienie swojego profilu użytkownika, dodanie wszystkich informacji, załączenie zdjęcia – mowa o osobach zarejestrowanych w portalu.

Jeśli zaś jeszcze nie zdążyliście się zarejestrować, to teraz okazja jest idealna, by dać sobie szansę i pomyśleć o swojej zawodowej przyszłości . Jeśli chcecie zarejestrować się w portalu jako Kandydat, to odsyłamy w to miejsce: REJESTRACJA KANDYDATA. O ekskluzywnych korzyściach dla użytkowników pisaliśmy już ostatnio. Zachęcamy więc do zapoznania się z poprzednim artykułem, link do niego znajdziecie w tym miejscu: Ekskluzywny – czyli jaki?

W przypadku Pracodawców, chcących otworzyć swoje procesy rekrutacyjne na platformie KarrierePRO – początek jest tu: REJESTRACJA DLA PRACODAWCY.

To właśnie dla nich jest aktualnie idealny moment, by rozejrzeć się po rynku Kandydatów, wnikliwie zapoznać się z ich profilami, nawiązać kontakt z interesującymi osobami, zaplanować procesy rekrutacyjne (zobaczcie koniecznie, jakie korzyści dają pracodawcom nasze pakiety OFERTA DLA PRACODAWCÓW).

Najważniejsze jednak, by nie siedzieć z założonymi rękami, tylko zacząć działać już teraz, by być przygotowanym na wyjście z okresu kwarantanny i powrót do aktywności zawodowej.

KarrierePRO to nie tylko portal rekrutacyjny. To szereg możliwości i świadczeń edukacyjnych, ofert wsparcia, ale to także społeczność skupiająca „ludzi piłki”, która w tym trudnym (również na polu zawodowym) okresie, może i chce stanowić cenne wsparcie.

Dołącz więc do naszej drużyny!

 

Anna Gabor