KarrierePRO – rozwijaj się z nami

Marka KarrierePRO to pierwszy europejski projekt piłkarski, zajmujący się zagadnieniami rekrutacji, doradztwa oraz edukacji. Centralną część przedsięwzięcia stanowi portal, oferujący możliwość rejestracji osobom pracującym w obszarze piłki nożnej, jak również potencjalnym pracodawcom. Kompleksowość rozwiązań, możliwość czerpania wielu profitów, profesjonalne działanie, indywidualna opieka oraz plany ekspansji na wiele krajów Europy powodują, że KarrierePRO już w pierwszych miesiącach funkcjonowania może pochwalić się dużym zainteresowaniem.

Znajdź odpowiedniego pracodawcę

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób dobierani są Trenerzy na poziomie Ekstraklasy? Dlaczego najczęściej wybór odbywa się na dwóch zasadach: „lubię te filmy, które już widziałem” oraz „gdybyś mi nie powiedział o tym filmie, nigdy bym nie miał o nim pojęcia”? Kluby nie mają wyznaczonych precyzyjnie Profili Trenerów, nie prowadzą Scoutingu Trenerów, nie obserwują długofalowo szkoleniowców. Pracując już na najwyższym szczeblu, jesteś znany, ale nie merytorycznie rozpoznany. Liczą się tylko wyniki lub personalne polecenie. Skoro Kluby nie prowadzą bazy danych Trenerów z prawdziwego zdarzenia, to KarrierePRO pomaga w tym zakresie, aby uczynić dobór Trenerów bardziej sprawiedliwym. A na pewno stworzyć takie warunki.

Kolejne pytanie – czy na niższych szczeblach nie ma ludzi z potencjałem, o już wysokich umiejętnościach? Oczywiście, że są! Ale jak ich znaleźć?! Stawiając to pytanie w odwrotną stronę, warto sformułować zdanie: Jakie posiadasz możliwości, aby przekazać własne przekonania, wiedzę, kompetencje, prezentując jednocześnie (pozostając przy funkcji trenerskiej) swój pomysł na grę? Czy jesteś w stanie – mieszkając w Białymstoku – pozwolić się odkryć Klubowi lub Akademii na Dolnym Śląsku? Dotychczas w piłce nożnej nie istniało pojęcie profesjonalnej i ustrukturyzowanej promocji zawodowej, dlatego wiele osób nigdy nie otrzymało prawdziwej szansy na przedstawienie swojego dossier, budowanie kolejnych etapów kariery, czy w ogóle zaistnienie w świecie futbolu. Teraz masz szansę zostawić trwały merytoryczny ślad, zaznaczyć obecność zawodową i ubiegać się o pracę wśród „piłkarskich pracodawców” według ustalonych preferencji.

Rejestracja w bazie danych portalu KarrierePRO otwarta jest dla 36 ról zawodowych, jakie znajdziemy w obszarze piłki nożnej.

Trener (seniorzy) Trener (juniorzy)
Trener (grupy wczesnomłodzieżowe/dzieci) Trener bramkarzy
Trener przygotowania motorycznego Trener przygotowania indywidualnego
Trener rehabilitant Psycholog sportowy/Trener mentalny
Analityk taktyczny Analityk obciążeń treningowych
Dyrektor ds. sportowych Scout
Fizjolog Dietetyk
Kierownik drużyny Fizjoterapeuta
Masażysta Tłumacz
Edukator (kursy, konferencje) Wykładowca (uczelnia)
Rzecznik prasowy Specjalista branży medialnej
Specjalista ds. nowych technologii piłkarskich Dziennikarz sportowy
Agent piłkarski Prawnik
Kucharz sportowy Pracownik ds. infrastruktury sportowej
Koordynator zgrupowań piłkarskich Specjalista ds. organizacji wydarzeń
Pracownik administracyjny Specjalista ds. finansów
Specjalista ds. marketingu Specjalista ds. sponsoringu
Specjalista ds. sprzedaży Specjalista ds. branży IT

 

Paleta możliwości korzystania z portalu i uzyskiwania korzyści zależy od posiadanego pakietu. Tuż po rejestracji otrzymuje się pakiet Starter, natomiast na ludzi myślących rzeczowo i perspektywicznie czekają dwa kolejne szczeble uprawnień: Advanced oraz Professional. W naszej opowieści koncentrujemy się na najwyższym pakiecie. W roli pełnoprawnego Użytkownika otrzymujesz do dyspozycji „TWOJE BIURO”. To centrum dowodzenia, z którego masz dostęp do wszystkich funkcji, elementów zarządzania kontem oraz narzędzi.

Aby myśleć o profesjonalnym i skutecznym procesie zaistnienia w piłce nożnej lub pięcia się po szczeblach kariery, należy podejść do tematyki metodycznie. Jeśli „TWOJE BIURO” nazywamy centrum dowodzenia, Profil Kandydata zasługuje na miano jego serca. Marka KarrierePRO zawsze w pierwszej kolejności skłania osoby zarejestrowane do poświęcenia czasu na precyzyjne opracowanie profilu i zdefiniowanie charakterystyki zawodowej. Historia pracy, preferencje rekrutacyjne, posiadane uprawnienia, zapatrywania piłkarskie, nabyte umiejętności oraz wykazywane kompetencje, sposób pracy, rodzaj weryfikacji jakości własnych działań, doświadczenie w zakresie nowych technologii, dotychczasowa droga edukacyjna, kilka tysięcy znaków podsumowania oraz dodatkowych informacji na swój temat. W ten sposób powstaje niepowtarzalny profil człowieka, szukającego swojej drogi w futbolu lub konsekwentnie podążającego w określonym kierunku. Dzięki temu, odróżniasz się od konkurentów, a im mocniej pracujesz nad sobą i swoim profilem (to stadium, które się nie kończy), tym większe szanse na znalezienie oraz akceptację przez Pracodawców. Tym bardziej, że KarrierePRO nagradza profesjonalistów, przyznając różne typy wyróżnień (w sumie 7), przyznając Kandydatom status Premium, a nawet bezpośrednio polecając konkretne osoby do pracy w dopasowanych merytorycznie podmiotach.

Jednak praca nad profilem dopiero w końcowym efekcie ma znaczenie rekrutacyjne. W całym procesie liczą się również inne aspekty. Zacznijmy od tego, że odpowiednio prowadzony profil jest w stanie zastąpić klasyczne CV, ponieważ informacje w nim zawarte zdecydowanie przekraczają ogólny dokument, jakim jest życiorys. Nade wszystko jednak – porządkując informacje o sobie, wpływamy na autoświadomość i lepszą diagnozę samego siebie. A świadomość obecnej sytuacji, stanu wiedzy i niewiedzy, pomaga zdefiniować wiele obszarów w kontekście pełnionej roli zawodowej, wyznaczyć odpowiednią ścieżkę dalszego rozwoju, a także selekcjonować Pracodawców oraz oferty pracy według dopasowania do swojego profilu. Znalezienie pracodawcy nie stanowi celu – tym celem jest znalezienie odpowiedniego pracodawcy.

Twoje Biuro

Wspominaliśmy już o miejscu w portalu KarrierePRO, z którego prowadzisz swoje zawodowe życie. „TWOJE BIURO” to nie tylko wizytówka (sprawia, jak postrzegają Cię inni Kandydaci oraz Pracodawcy). Znajdziesz tam mnóstwo informacji oraz możliwości merytorycznych. Poza profilem znajdują się tam następujące elementy:

Ogłoszenia

W tej zakładce znajdują się wszystkie oferty pracy. Istnieje możliwość sortowania ogłoszeń według bardzo różnych kryteriów, co ułatwia wyszukanie oferty oraz pracodawcy dopasowanego do preferencji. Każde ogłoszenie zawiera identyczną strukturę, dzięki czemu nie ma problemu z bezpośrednim porównaniem – na przykład formy współpracy, zadań, wymagań czy oferowanych świadczeń. Wybrane ogłoszenia można zapisać do „Interesujących”, a co ważne – z poziomu oferty istnieje szansa na złożenie aplikacji. W portalu KarrierePRO aplikacje przewidują wyrażenie zainteresowania ofertą, przesłanie własnego profilu, zdefiniowanie wiadomości wstępnej oraz załączenie dodatkowej dokumentacji.

Pracodawcy

Profesjonalne budowanie ścieżki zawodowej nie opiera się na bezmyślnym wysyłaniu aplikacji, lecz ubieganiu się o pracę w podmiocie, z którym chcemy się identyfikować. Dlatego tak dużą wagę należy przywiązywać do charakterystyki potencjalnego pracodawcy.

W portalu KarrierePRO istnieje szansa wyszukania podmiotu według określonej grupy (np. Klub, Akademia, Firma edukacyjna, Firma analityczna, Nowe technologie piłkarskie – w sumie 14 grup podmiotów). Każdy profil zawiera informacje ogólne, fakty historyczne, osiągnięcia, skróconą charakterystykę, precyzyjne profile merytoryczne (sportowy, organizacyjny, finansowy – o ile istnieją), jak również statystyki dotychczas preferowanych ról w ramach współpracy z portalem, dane na temat pozyskanych pracowników oraz ocenę podmiotu na bazie dziesięciu kryteriów.

Ważny aspekt – jeśli dany pracodawca przypadł nam do gustu, a nie posiada aktualnej oferty pracy, możemy sprawdzić status aplikowania inicjatywnego. W przypadku statusu otwartego, można – bez konieczności oczekiwania na kolejne ogłoszenie – zgłosić akces do wybranego podmiotu.

Aplikacje

Wybierając ten punkt menu, otrzymamy dokładny wykaz aplikacji, jakie złożyliśmy. Możemy je filtrować według kryteriów efektu końcowego (także w stosunku do konkretnej grupy pracodawców), a dodatkowo rozszerzać sortowanie o aplikowanie na ogłoszenia lub inicjatywne. Wyciąganie wniosków i szukanie rozwiązań to klucz – być może nasza charakterystyka nie pasuje do danej grupy podmiotów?

Tutaj znajdziemy także podmenu o znamiennym tytule „Zadania rekrutacyjne”. System tychże zadań stanowi profesjonalne narzędzie do weryfikacji przydatności Kandydata – a dla aplikującego ogromną szansę analizy rozwiązanych zadań. Sposobu, jakości, tempa, efektu.

Doradztwo

Aż 31 różnych form doradztwa. W przypadku Kandydatów wsparcie obejmuje zagadnienia fachowego korzystania z portalu KarrierePRO, podnoszenia kompetencji aplikacyjnych, pracy nad edycją profilu oraz definiowaniem własnej charakterystyki, wyklarowania Modelu Pracy, jak również doradztwo merytoryczne (piłkarskie), technologiczne, psychologiczne, prawne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby korzystać z poszerzania wiedzy na temat rozwoju podmiotów piłkarskich – przecież za chwilę można znaleźć się po drugiej stronie z dużą dozą odpowiedzialności, pewnymi ambicjami, ale czy również z szerokimi horyzontami?

Szkolenia

KarrierePRO – wraz z braterską marką TrainerPRO – zaprasza na szereg autorskich seminariów, warsztatów i szkoleń. Aktualnie oferowane wydarzenia edukacyjne obejmują następującą tematykę:

Autorskie programy Marcina Gabora:

 • Teoria Taktyki
 • Rozumienie piłki nożnej jako dyscypliny sportu oraz gry
 • Filozofia piłki nożnej
 • Model Gry
 • Model Analityczny
 • „Koncept analizy kontekstowej”
 • Analiza taktyczna w praktyce
 • Kompetencje Trenera, Analityka, Dyrektora ds. sportowych
 • Kryteria rozwoju zespołu
 • Planowanie w pracy Trenera, Analityka, Dyrektora ds. sportowych
 • Budowa zespołu
 • Warsztat trenerski
 • Profil Trenera
 • rola Dyrektora ds. sportowych
 • rola Koordynatora ds. szkolenia młodzieży

Pozostałe szkolenia:

 • szkolenie z Trenerem Bramkarzy
 • szkolenie z Trenerem przygotowania motorycznego
 • warsztaty z Trenerem mentalnym
 • szkolenie z Dietetykiem
 • szkolenie z Fizjologiem sportowym
 • szkolenie z zakresu prawa piłkarskiego

Docelowo planowane są wydarzenia edukacyjne dla wszystkich (36) ról zawodowych, obecnych w portalu KarrierePRO.

Wsparcie merytoryczne

Przekazywane możliwości dotyczą sfery edukacyjnej (np. staże trenerskie), a także wyselekcjonowanych produktów i rozwiązań partnerskich. W tym kontekście rzecz dotyczy programów do tworzenia grafik i animacji piłkarskich, statywów analitycznych, oprogramowania do analizy, wyposażenia sal odpraw taktycznych, interesującego sprzętu do realizacji określonych celów treningowych.

Inni kandydaci

KarrierePRO zamierza – w procesie długofalowym – stać się również platformą komunikacyjną, a także wymiany doświadczeń, pomiędzy samymi Kandydatami. Dlatego warto, po dokonaniu rejestracji, umożliwić wyświetlanie swojego profilu innym Kandydatom.

System komunikacji wewnętrznej

Symbol koperty w prawym górnym rogu przenosi do wewnętrznego programu pocztowego. To tutaj można prowadzić korespondencję, czy archiwizować wymianę wiadomości – zarówno z innymi kandydatami, jak również pracodawcami.

Portal KarrierePRO jest merytorycznym pionierem na rynku europejskim. Warto skorzystać z tego faktu.